אתר סורגים
 
 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סורגית - סורגים לבטיחות ילדים בהרכבה עצמית על החלון.
 
סורגית - סורגים אלומיניום לבטיחות ילדים
 
 
סורגים למיגון להרתעת פורצים מדגם באנקר של סורגית
 

מעקה בטיחות

מהו מעקה בטיחות ולמה הוא נועד?

מעקה בטיחות, כשמו כן הוא, נועד למנוע נפילה מגובה. למשלך ממרפסת או ממדרגות. יתרון נוסף שיש בהתקנת מעקה בטיחות הוא הנוחות שמעקה הברזל מקנה בכך שניתן להישען עליו. פרט להיותו אביזר בטיחות, מעקה בטיחות לבית הינו גם אביזר אסתטי המוסף יופי וייחודיות כמעקה למדרגות או מעקה למרפסת. מעקה בטיחות בין אם הוא מעקה מברזל או מעקה מזכוכית מותקן בתוך או מחוץ לבית. במקרה בו מעקה בטיחות מותקן מחוץ לבית, כמו למשל מעקה בטיחות לעסק הוא חייב להיות עמיד לתנאי חוץ.

מעקה בטיחות איכותי יעבור את התהליכים הדרושים על מנת להיות עמיד בתנאי חוץ, כלומר, עמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים כגון רטיבות, חום, לחות, גשם וכו'. על מנת להפוך מעקה בטיחות להיות עמיד בתנאי חוץ, הוא צריך לעבור טיפול כימי, כלומר גילוון. תהליך הגילוון נעשה באמצעות טבילה של מעקה הברזל באמבטיית אבץ. תהליך זה מצפה את הברזל בשכבת אבץ בעובי של כ 100 מיקרון, דבר אשר מגן עליו מפני חלודה. לאחר מכן צובעים את המעקה. הצביעה האיכותית ביותר והעמידה ביותר לתנאי מזג האוויר היא צביעת אבקה בתנור. בתהליך זה מתיזים אבקה על הברזל. האבקה נצמדת להברזל ונדבקת אליו בזכות כוחות משיכה אלקטרוסטטיים. מכאן השם "צביעה אלקטרוסטטית". לאחר מכן, מוכנס המעקה הצבוע לתנור, שם מיובש הצבע.


האם קיים תקן ישראלי למעקות? מה אומר התקן לגבי מעקות?

תקן ישראלי 1142 מגדיר את כל הדרישות מיצרן מעקה למדרגות. לפי התקן, גובהו של המעקה צריך להיות לפחות 105 ס"מ מנקודת הדריכה (נקודה בה ניתן לדרוך על הרגל). במקומות בהן יש שיפוע, כגון מדרגות, מותר שגובה המעקה יהיה 90 ס"מ לפחות. היות וישנם מעקות מעוצבים שונים, התקן הגדיר מה צריך להיות הפתח המקסימלי בין שני סורגים בתוך המעקה. התקן מגדיר שכדור בקוטר של 100 מ"מ לא יוכל לעבור בשום מקום במעקה. דרישה זו באה כמובן למנוע מצב בו ילד עלול להכניס את ראשו במקום כלשהו בתוך המעקה.


מגוון עיצובים שונים למעקה בטיחות


מעקה בטיחות ישר


מעקה בטיחות ותוספת גובה


מעקה בטיחות


מעקה בטיחות ותוספת בטן


מעקה בטיחות בטן


מעקה בטיחות ישר


מעקה בטיחות מרובע


מעקה בטיחות עגול


מעקה בטיחות מעוגל


מעקה בטיחות מעוגל


מעקה בטיחות ישר


מעקה בטיחות ישר


מעקה בטיחות על גג


מעקה בטיחות בטן


מעקה בטיחות למרפסת


בכל רחבי הארץ
טלפון:
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2024 אתר סורגים. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן