אתר סורגים
 
 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סורגית - סורגים לבטיחות ילדים בהרכבה עצמית על החלון.
 
סורגית - סורגים אלומיניום לבטיחות ילדים
 
 
סורגים למיגון להרתעת פורצים מדגם באנקר של סורגית
 
סורגים להרתעת פורצים - כך תמענו את הפריצה הבאה לביתכם

אחד הדברים המפחידים אותנו הוא כאשר מישהו נכנס לטריטוריה שלנו.
מרבית האנשים אינם חוששים על רכושם כמו שהם נחרדים מהרגע שבו ייתקלו הם או אחד מבני הבית בפורץ אשר חדר לביתם.למרבה הצער, פריצות הן תופעה שכיחה וכואבת בנוף הישראלי, בעיקר בעונת החופשות בהם אנשים נופשים להנאתם מחוץ לבית. הסטטיסטיקה העגומה מצביעה על כך שכבל פחות מ 20 דקות בממוצע מתרחש ניסיון פריצה לבית מגורים. נתון זה מאד מדאיג ומצביע על כך שאסור לנו להישאר אדישים ועלינו לעשות מעשה. ובכן, מה ניתן לעשות בנדון?

אולי תתפלאו לדעת אולם גם הגנבים עושים חישוב מהיר של עלות מול תועלת, כלומר, מה הסיכוי שאמצא בבית זה או אחר שלל מול מידת הסיכון לפרוץ לבית.
רוב רובם המכריע של הפורצים לבתים הם גנבים פשוטים, בחלק מהמקרים נרקומנים, אשר מחפשים חלון פתוח על מנת לתת דרכו קפיצה, לפשפש בבגדים התלויים, לחפש ארנק, אולי כמה תכשיטים ולברוח. גנב אשר נתפס רק כשהוא סוחב איתו "לעבודתו" כלי פריצה, כבר מסתכן בעילה למעצר והגשת כתב אישום חמור. אלו חדשות מצוינות מכיוון שניתן להסיק מכך, שדי בכך שנתקין אמצעי, סורג כלשהו על החלון אשר יעכב את הגנב ובכך הורדנו את ההסתברות לחדירה לביתנו בעשרות מונים.

משכבר החלטנו להתקין סורגים על החלונות, נשאלת השאלה אלו סורגים להתקין ומה חשוב לדעת?
להלן מספר טיפים זריזים וחשובים על קצה המזלג:

1. מראה - סורגים להתרעת פורצים חייבים להיראות ולהפגין נוכחות. אף אחד מאתנו לא רוצה להרגיש שהוא גר בתוך בית כלא אולם יחד עם זאת, סורגים עבים ירתיעו יותר פורץ פוטנציאלי.

2. חומר הגלם - קוטר הפרופיל ממנו עשויים הסורגים חייב להיות 15 מ"מ במקרה על צינור עגול, או לפחות 15X15 מ"מ או במקרה של צינור בעל חתך ריבועי. הצינור והפרופיל אינם חייבים להיות מלאים, די בכך שעובי הדופן של הצינור יהיה 1.2 מ"מ לפחות.

3. גילוון והגנה בפני חלודה - הסורגים חייבים להיות מגולוונים. גילוון הוא תהליך שהו מצפים את חומר הגלם אבץ עוד לפני צביעתו. ישנם מספר סוגי גילוון. ישנו גילוון קר וישנו גילון חם. ברור שגילוון חם איכותי יותר אולם ניתן להסתפק בגילוון קר. יש לוודא שהגילוון של החומר נעשה גם מתוך הצינורות מהם עשוי הסורג ולא רק בחלק החיצוני. כמו כן חשוב לוודא שאין בסורג ריתוכים. במקומות בהם קיים ריתוך, הוא הורס את הגילוון. זו הסיבה לכך שהרבה פעמים אנו רואים סורגים שמתחילים להחליד בדיוק במקומות החיבור בהם קיים ריתוך. בעל מקצוע אשר בונה סורגים המכילים ריתוכים, צריך לגלוון את הסורגים (לצפות אותם בשכבת אבץ) לאחר שהוא מסיים עם הריתוכים. שלא יספרו לכם שהצבע מגן בפני חלודה. צבע, חזק ככל שיהיה, לא מגן בפני חלודה. תפקידו של הגילוון לעשות זאת.

4. צבע – ניתן כיום להזמין סורגים צבעוניים בכל גוון לפי טעמנו. על מנת להיות מתואמים עם בעל המקצוע, מומלץ לבחור גוון צבע ממניפת הצבעים RAL. כך לא תהיינה מחלוקת לאחר הצביעה בינכם לבין הצבעי. פשוט ניתן לרשום בגוגל מניפת צבעים RAL ולבחור את מספר הצבע. ומה לגבי טכנולוגית הצביעה? ובכן, אני ממליץ להסתפק על לא פחות מאשר צבע אבקה המיובש בתנור. צבע זה הוא צבע מסוג אפוקסי אשר עמיד בתנאי חוץ (גשם, שמש וכו') כשיצרן הצבעים בדרך כלל מעניק 10 שנות אחריות על הצביעה. כמובן שתהליך הצביעה הוא מורכב ואיכות הצביעה אינה נמדדת רק בטכנולוגיה אלא גם בתהליכים המתבצעים במצבעה עצמה. גורם מאד עקרוני וחשוב הקובע את איכות הצביעה הוא תהליך ההכנה של המוצר לצביעה. בתהליך זה מנקים את הברזל מלכלוך ושמן ומכינים אותו לצביעה. ככל שתהליך זה מוקפד יותר תהיה הצביעה איכותית יותר ותישמר לאורך שנים רבות.

5. עיגון לקיר – סורג חזק ככל שיהיה, קל לפריצה אם אינו מעוגן בצורה הגונה לקיר. את איכות העגינה לקיר קובעים שני פרמטרים עיקריים והם: אמצעי העיגון ואיכות הבניה. בקיר אשר בנוי מבלוקים או בטון ניתן להסתפק בברגים ודיבלים ובלבד שיהיו מאסיביים. דיבל בקוטר 10 מ"מ נחשב למקובל בעיגון סורג לקיר. ניתן גם לעגן סורגים לקיר באמצעות ברגים מסוג ג'מבו או דיבל מסגרים (נקרא גם נגל). בקירות ישנים המתפוררים או בקירות כגון אלו של קרוואנים, ישנן טכניקות אחרות לעגן סורגים לקירות ולכן אם המבנה שלכם בנוי מקיר ישן מתפורר והנכם רוצים עצה בנוגע לכך, ניתן להתייעץ עם אנשי המקצוע של סורגית בטל' 1700-705-005 או באמייל soragit@gmail.com.

חברת סורגית פיתחה סורגים מודלריים, להרתעת פורצים, המתכווננים למידת החלון. לכן, ניתן לרכוש אותם באספקה מידיות ולהתקין בקלות בשיטת "עשה זאת בעצמך".
סורגים אלו מדגם באנקר הם חזקים מאד ומסופקים עם דיבלים וברגים מיוחדים שניתנים לפתיחה או סגירה רק באמצעות כלי מיוחד אשר מסופק עם הסורג. לפרטים נוספים אודות סורגית מדגם באנקר להרתעת פורצים ראו כאן.בכל רחבי הארץ
טלפון:
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2024 אתר סורגים. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן