אתר סורגים
 
 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סורגית - סורגים לבטיחות ילדים בהרכבה עצמית על החלון.
 
סורגית - סורגים אלומיניום לבטיחות ילדים
 
 
סורגים למיגון להרתעת פורצים מדגם באנקר של סורגית
 

האם הסורג עצמו בטיחותי? מה לגבי תקן סורגים?


בישראל ישנו תקן לסורגים אותו הגדיר מכון התקנים. בתקן סורגים ומעקות מס' 1635 ישנם סעיפי בטיחות וסעיפי מיגון. במאמר מוסגר נציין כי תקן ישראלי לסורגים עבור סורגים מחייב את הסורגים לעמוד הן בסעיפים של מיגון והן בסעיפים של בטיחות בו זמנית. בחו"ל כבר השכילו להפריד את התקן כך שישנו תקן סורגים למטרות בטיחות (שאינו כולל את הסעיפים הקושרים לבחינת זמן הפריצה) ותקן סורגים למטרות מיגון (כנגד פורצים). בארץ משום מה עדיין לא השכילו לאמץ את השיטה כמו בחו"ל וחבל שכן רוב רובו של ציבור הצרכנים אשר רוכשים כיום סורגים, רוכשים אותם למטרות בטיחות (כנגד נפילה מן החלון) ולא בהכרח למטרות מיגון. אנו תקווה שמכון התקנים ישכיל להגדיר תקן של סורגים לבטיחות. אחת החברות אשר מנסה לקדם את הנושא בצורה אינטנסיבית היה החברה המובילה בייצור סורגים לבטיחות ילדים - סורגית, אשר מתמחה בייצור ושיווק סורגים לבטיחות ילדים.

 

בטיחות - סעיפי הבטיחות העיקריים והחשובים בתקן עוסקים בעומסים בהם צריך לעמוד הסורג וכן במרחק המקסימלי והמינימלי בין שני מוטות סמוכים. העומס המינימלי בו צריך לעמוד הסורג הוא 65 ק"ג. הן בסורגים והן במעקות חשוב לוודא שהמרחק בין שני מוטות סמוכים אינו עולה על 10 ס"מ כדי שראש של ילד לא יוכל לעבור בו. ההגדרה המדויקת בתקן היא שכדור בקוטר 100 מ"מ לא יעבור באף מקום בסורג. כמו כן, אסור שבכל מקום שהוא בסורגים, לא יהיה קיים פתח הקטן מ 3 ס"מ וזאת כדי שיד של ילד לא תיתפס בסורג.

 

מיגון - סעיפי המיגון של העיקריים התקן עוסקים בזמן הפריצה כאשר הקריטריונים הם משך זמן הפריצה הנדרש כנגד כלי פריצה מסוימים. לדעתי האישית, ואני לא מחדש כאן שום דבר לאף פורץ, מעט מאד מן הסורגים יעמדו כנגד מנוף פשוט (ג'ק), כזה הנפוץ בכל תא מטען של רכב.


בכל רחבי הארץ
טלפון:
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2024 אתר סורגים. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן