אתר סורגים
 
 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סורגית - סורגים לבטיחות ילדים בהרכבה עצמית על החלון.
 
סורגית - סורגים אלומיניום לבטיחות ילדים
 
 
סורגים למיגון להרתעת פורצים מדגם באנקר של סורגית
 

מיגון הבית מ א' ועד ת'


מה הטעם למגן את הבית?

למי מאיתנו לא חשובה תחושת השקט והביטחון האישי? מי מאיתנו לא היה רוצה להיות בטוח שלא יאונה כל רע לבני משפחתו או לחפציו היקרים מפז, שכשהוא יוצא מהבית? מיגון הבית מפני פריצות הוא אחד הדברים הראשונים שאנו דואגים לו כאשר אנו עוברים לדירה חדשה. כי מה הטעם ברכישת בית חדש, מאובזר ומצויד, אם נגלה יום בהיר אחד שכל חפצינו יקרי הערך נגנבו, בגלל שלא דאגנו לאבטחת הבית כראוי? מה גם שאף חברת ביטוח לא תסכים לבטח את תכולת הדירה שלכם ללא אמצעי מיגון מינימליים.


סוגי אמצעי מיגון - סורגים, אזעקות וכל מה שביניהם 

קיימות דרכים שונות למגן כל בית או דירה בפני פורצים. חשוב לזכור שבתים שונים דורשים בדרך כלל סוגים שונים של מיגון, כלומר  -  דירה בקומה גבוהה בבית דירות זקוקה למיגון שונה מן המיגון של וילה בקומת הקרקע.

סורגים הם האופציה המסורתית והמוכרת ביותר להגנה מפני פורצים. חלקם הגדול של הסורגים אינו מיועד להגן מפני פריצות, אלא מפני נפילה (של ילדים בדרך כלל) מהחלונות, ולכן בבואכם לרכוש סורגים ודאו לאיזו מטרה הם משמשים. סורגים שתכליתם להגן מפני פריצות יהיו בדרך עבים יותר (12-14 מילימטרים), ויחוברו לקיר החיצוני של הבית בצורה קבועה והרמטית. במידה ואתם גרים בקומת קרקע, מומלץ לבחור סורגים עבים ככל האפשר (בדרך כלל - 14 מ"מ), שכן דירות בקומות נמוכות מועדות יותר לפריצה מאשר דירות בקומות גבוהות. פרט נוסף שחשוב לשים אליו לב בעת רכישת סורגים הוא הגלוון. גלוון הוא פעולה כימית במהלכה מצופים סורגים בשכבת אבץ, במטרה לשמור על עמידותם לאורך שנים ולהגן עליהם מפני התבלות והצטברות חלודה. קיימים בתי עסק רבים המוכרים סורגים זולים מאוד, והסיבה לכך היא שהם חוסכים בעלויות ונמנעים מלגלוון את הסורגים שהם מוכרים. במידה ואתם נתקלים בסורגים הנמכרים במחיר זול בצורה מחשידה, אל תחששו להעלות את סוגיית הגלוון בשיחתכם עם המסגר.


סורגים 

רבים מאיתנו, עם זאת, מתקשים לסמוך על סורגים בלבד במלאכת מיגון הבית. סורגים טובים יכולים להרתיע ולמנוע פריצות רבות, אך לרבים מן הפורצים כיום יש אמצעי פריצה מתקדמים, שבאמצעותם ניתן לחתוך כמעט כל סוג של סורגים. בנוסף, ברבים מן הבתים הפרטיים נמנעים בדרך כלל למגן את הבית באמצעות סורגים, משום שסורגים מעוררים אצלם תחושות קלאוסטרופוביות (כמו של "חיות בתוך כלוב"). לאלו המבקשים להימנע ממיגון הבית באמצעות סורגים, קיימות אפשרויות נוספות, שאינן פחות בטיחותיות.


אזעקות 

אזעקות הן אמצעי מיגון פופולארי נוסף בפני פריצות. מערכות אזעקה בנויות מבקר אלקטרוני המחובר לרשת של חיישנים או מצלמות. מטרתן של אזעקות היא לגלות השגת גבול אסורה ולהתריע עליה באמצעות צפירה, באמצעות דיווח מידי לבעל הבית ובמקרים מסוימים  -  חברת השמירה האמונה על תפעול מערכת האזעקה. קיימים סוגים שונים של חיישנים, והנפוצים שבהם הם גלאי התנועה (גלאי נפח), וחיישני פתיחה-סגירה (גלאים מגנטיים).

גלאי נפח מתריעים מפני חדירה לאזור הביתי (והמשרדי) ע"י מדידת הבדלי הטמפרטורות בין הסביבה לבין האדם החודר לשטח. יתרונו של גלאי נפח הוא שאין צורך למקם אותו בסמוך לכל כניסה, שכן הוא מגן בצורה כוללת על כל החלל המרכזי בבית. בבתים בהם מותקן גלאי נפח, חשוב לסגור את כל החלונות בעת היציאה מן הבית, ולהימנע מתנועת בני אדם או חיות מחמד בעת שגלאי הנפח פעיל (שכן, הוא יזהה את שינוי הטמפרטורה שלהם ויפעיל את האזעקה).


סוגי גלאים - גלאי נפח, גלאים מגנטיים, דלתות פלדלת ועוד.

גלאי נפח חיצוניים הם שדרוג של גלאי הנפח הביתיים, ותפקידם למנוע פריצה לבתים פרטיים משטח החצר. גלאי נפח מסוג זה יודעים להבחין בתנועה אנושית, להבדיל בינה לבין תנועה של חיות מחמד או ציפורים. מרביתם גם ערוכים לפעול בכל תנאי מזג האוויר (גם בעתות גשם ושלג). גלאי נפח חיצוניים מתריעים לרוב על חדירה לחצר במרחק של 9-15 מטרים ממיקומו של הגלאי (בזווית של 90-130 מעלות), ותפקידם להבריח פורצים עוד לפני שהם מגיעים למבנה הבית.

 

תפקידם של גלאים מגנטיים הוא להתריע מפני חדירה לבית (ולמשרד) מפתחים שונים (חלונות, דלתות), מהן קיימת סבירות גדולה שיכנס פורץ. גלאי מגנטי בנוי כך שיתריע על פריצה למבנה אם מישהו יפתח את הדלת או החלון אליו הוא צמוד. קיימים סוגים רבים של גלאים מגנטיים, המותאמים לכל סוגי הפתחים, דוגמת  -  דלתות עץ, דלת פלדלת, חלונות ואף כספות וארונות. במידה ותרצו להגן על ביתכם באמצעות גלאי מגנטי, חשוב למפות את הבית בחוכמה, ולהרכיב גלאים מסוג זה בפתחים הבעייתיים והמועדים ביותר לפריצה.


דלתות ממוגנות 

שיטה פשוטה ופופולארית מאוד להגן על הבית מפני פורצים היא התקנת דלתות ממוגנות (מסוג פלדלת, שריוניות, ועוד). בניגוד לדלתות הסטנדרטיות המותקנות במרבית הבתים בארץ, דלתות ממוגנות הן דלתות מאסיביות (ובדרך כלל מעוצבות בקפידה), שמקשות מאוד על המבקש לפרוץ אותן. גם פורצים מיומנים יתקשו מאוד להיכנס לדירה שממוגנת בדלת מאסיבית כזו, והתקנת דלתות ממוגנות היא אפקטיבית לאין שיעור כאשר מדובר בדירות בקומה גבוהה, שהגישה היחידה אליהן היא דרך דלת הכניסה. בניגוד לרוב הדלתות הסטנדרטיות, להן ניתן לשכפל מפתחות "מאסטר" בצורה פשוטה יחסית, או שניתן לפרוץ את מנעולן בצורה מהירה וקלה  -  המנעולים של הדלתות הממוגנות הם מנעולים מורכבים בהרבה, אשר גם פורצים ומנעולנים ותיקים יתקשו לפרוץ במהירות הנדרשת.


מצלמות אבטחה 

מצלמות אבטחה הן אופציה נוספת למיגון, וברוב המקרים עושים בהם שימוש בבתי עסק ובמוסדות ציבוריים. קיימים סוגים שונים של מצלמות אבטחה, שהמוכרים ביניהם הם מצלמות גלויות ומצלמות נסתרות. מצלמות גלויות משמשות להרתעה לרוב, שכן פורצים יעדיפו להתרחק מנכס, בית או חנות בהם מותקנות מצלמות גלויות. מצלמות נסתרות לעומתן מצלמות חללים שונים בנכס, בלי להסגיר את מקום קיומן. מטרתן היא לזהות את הפורצים, ובמקרים אחרים להפעיל מערכות אזעקה (שמחוברות אל המצלמות באמצעות חיישנים מיוחדים). המצלמות מחוברות בדרך כלל למחשב מרכזי באמצעות כרטיסי DVR (כרטיסי מחשב המיועדים להקליט סרטי וידאו), והחומר המוקלט נשמר בהן, כך שהדייר יוכל לגשת אליו בכל עת, מבלי להזדקק לכישורים טכנולוגים כלשהם.בכל רחבי הארץ
טלפון:
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2024 אתר סורגים. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן