אתר סורגים
 
 
חדשות האתר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סורגית - סורגים לבטיחות ילדים בהרכבה עצמית על החלון.
 
סורגית - סורגים אלומיניום לבטיחות ילדים
 
 
סורגים למיגון להרתעת פורצים מדגם באנקר של סורגית
 

שערים


מדריך מקוצר לבחירת שער לבית

מדוע אנשים מקדישים זמן רב ומחשבה בבואם להזמין שערים לבית? פשוט מאד. כבר אמרו חז"ל "ביתו של האדם מבצרו". מבחינה פסיכולוגית לשער יש משמעות רבה. הוא תוחם לנו את אזור הטריטוריה שלנו. את אזור המחיה שלנו. מגדיר את תחום הקניין הפרטי שלנו.
לכן, רבים מהלקוחות אשר רוכשים שערים מקדישים לא מעט מחשבה כשהם בוחרים את סוג השער ואת עיצובו.
בחלק גדול מהמקרים, כשמסתכלים מחוץ לבית, רואים רק את השער ולכן, במידה מסוימת השער מעיד בעיני המתבונן בו על מראה הבית. עובדה זה מעודדת רבים מהרוכשים להשקיע בשער בעל עיצוב ייחודי.
ישנם סוגים רבים של שערים לבית ומגוון רחב של עיצובים יחד עם זאת אל לנו להתמקד אך ורק בעיצוב. יש צורך לבדוק את טיב ואיכות השער.

אלו דברים חשובים בבחירת שער?

ראשית כל, הדבר הכי חשוב הוא סוג החומר. ישנם שערים וגדרות מעץ איכותי וישנם שערים מברזל.
באופן כללי מומלץ יותר לבחור שערים ממתכת היות והם מחזיקים מעמד יפה לאורך שנים רבות.
אם בחרנו בשער מברזל יש להקפיד על סוג הגילוון שמצפה את השער.

מהו הגילוון?

הגילוון הוא למעשה ההגנה הראשונית שלנו מפני חלודה.
בתהליך הגילוון מצופה השער בשכבה דקה של אבץ אשר עמידה מפני התחמצנות החומר בבואו במגע עם חמצן.
תהליך הציפוי נעשה באמצעות אמבט ובו אלקטרוליט (נוזל כימי).
במילים פשוטות, עם גילוון איכותי השער יכול להחזיק מעמד לאורך שנים רבות ללא חלודה.
ישנם שני סורגים של גילוון: גילוון חם וגילוון קר.
בשני סוגי הגילוון מצפים את המתכת באבץ אולם בגילוון חם טובלים את המתכת בנוזל חם מאד אשר גורם לגילוון לחדור פנימה יותר למתכת.
תהליך של גילוון איכותי יותר אך גם יקר הרבה יותר.

צביעה

ישנם מספר דרכים לצבוע את השער.

צביעה בטבילה - הצביעה הפשוטה ביותר היא טבילת המתכת בצבע. זו השיטה הפשוטה והזולה ביותר. סביר להניח שלאחר שנה שנתיים תיאלצו לצבוע את השער בעצמכם מדי שנה.

צביעה בתנור - צביעה איכותית יותר היא צביעה אלקטרוסטטית המיובשת בתנור.
בתהליך זה מתיזים רסיסי אבקה אשר נדבקים למתכת בעקבות מטען חשמלי המנוגד לזה של המתכת.
שיטה זו מאפשרת לצבע לחדור גם לפינות הנידחות ביותר בשער.
לאחר מכן מכניסים את השער לייבוש בחום באמצעות תנור ענק.
שיטת צביעה זו נחשבת לאיכותית ביותר היות והצבע הינו צבע אשר עמיד בתנאי חוץ (גשם/שמש) מחזיק מעמד לאורך שנים רבות.
בשיטת צביעה זו הצבע אינו דוהה או מתקלף לאורך זמן רב.

מבחינת איכות החומר, על אלו דברים חשוב מאד להקפיד?

1. מומלץ להגיע למסגריה ולבדוק את השער לפני שמגלוונים אותו ושולחים אותו לצבע.
חשוב להסתכל על הריתוכים, מומלץ אפילו להיעזר בזכוכית מגדלת.
צריך לנסות ולאתר סדקים בריתוכים ובמידה ומצאנו סדק לא להתבייש ולהצביע על כך בפני בעל המקצוע.

2. יש לוודא שהמסגר שלח את השער לתהליך של גילוון לאחר שהוא ביצע את הריתוכים ולא לפני כן. שימו לב שזוהי נקודת תורפה חשובה מאד, אם לא החשובה ביותר. מדוע? מכיוון שרבים מהמסגרים מזמינים את החומר כשהוא מגולוון ואז מתחילים לרתך אותו.
צורה זו של עבודה חוסכת להם את השלב שבו הם צריכים לשלוח את השער לגילוון. יחד עם זאת, המקומות בהם בוצע ריתוך אינם מגולוונים וחשופים לחלודה. זוהי הסיבה מדוע אנו רואים לפעמים שערים שבהם מתחילות לבצבץ נקודות חלודה במקומות בהם בוצע ריתוך.
שימו לב להקפיד ולא לפספס נקודה חשובה זו מכיוון שחלודה היא דבר אשר מתפשט לאורך כל המתכת. גם אם השער שלכם עשוי מחומר מגולוון בגילוון איכותי מאד, עדיין, אם מופיעה חלודה ומזניחים אותה היא מתפשטת לאורך הברזל כמו שמתפתח חור בשן.

3. טיפ נוסף לגבי צביעה. נניח שהחלטתם לצבוע את השער/הגדר בצביעה איכותית כגון צביעה בשיטת אבקה אלקטרוסטטית המיובשת בתנור. איך תדעו שהצבע איכותי? אפשר לבקש מהצבעי דוגמה של חתיכה אותה הוא צבע ואשר אותה הוא לא ממש צריך. בעזרת אולר קטן אפשר לנסות לקלף את הצבע.
הצבע לא אמור להתקלף אלה להישרט. עם כל הכבוד לשיטת צביעה זו, אם הצבע מתקלף כמו קליפה של ביצה (חתיכות חתיכות) הרי שהצביעה אינה איכותית.

מבחינת כללית אתית, מה כדאי לדרוש?

1. לבקש להסתכל על קטלוג - מסגריה אשר מכבדת את עצמה ומתגאה בעבודותיה תחזיק ודאי קטלוג עשיר ומרהיב. מקטלוג זה אפשר להתרשם מעבודות אשר ביצע המסגר ואף לבחור את העיצוב אשר מוצא חן בעניינו. בחירת עיצוב אשר קיים אצל המסגר, יוזיל מן הסתם את מחיר השער שכן המסגר לא יצטרך להכין לנו במיוחד עיצוב ייחודי לפי טעמנו.
2. לבקש לשוחח עם שניים - שלושה לקוחות אשר ממליצים על המסגר. לא להתבייש. להתקשר ללקוחות מליצי יושר את שמם מסר לנו המסגר ולשאול אותם האם הם מרוצים מאיכות השער? האם אם מרוצים מהשירות אותו קיבלו מהמסגר? האם יש להם משהו להוסיף לגבי המוצר שהם קיבלו ו/או השירות שהמסגר העניק להם?
3. לבקש אחריות כנגד סדקים/שברים או הופעת חלודה. מסגר אשר מאמין באיכות העבודה שלו יעניק לכם לפחות 3 שנים אחריות על איכות עבודתו. יש לדרוש לציין זאת במפורש על גבי החשבונית אותה הוא מנפיק לכם. כמובן שיש גם לדרוש חשבונית מס/קבלה אשר המסגר ינפיק לכם כחוק בתום עבודתו. מסגר אשר ינסה להתחמק מכם ויציע לכם לשלם ללא חשבונית הוא מסגר אשר מעורר ספק. יושרה היא המפתח לכל.

הערה קטנה לגבי אחריות על חלודה - לכל אלו אשר בחרו לגור ליד הים - למרבה הצער אי אפשר להתגבר על מכשולי הטבע. כל מתכת אשר נמצאת ליד הים תחליד בקצב מואץ יותר מאשר במקומות אחרים.
המלח מגביר באופן דרמטי את תהליך התחמצנות הברזל.

בכל רחבי הארץ
טלפון:
פקס: 1533-5249333

Copyright © 2024 אתר סורגים. All rights reserved.


בניית אתרים עם מערכת ניהול תוכן