סורגים - סורגים לילדים - מה זה?
https://www.soragim.co.il/סורגים-לבטיחות-ילדים.htm

סורגים לילדים – כנגד הסכנה של נפילה מגובה

פרט להיותם של סורגים כאמצעי מיגון מפני גנבים, סורגים נועדו גם כאמצעי בטיחות, כלומר למנוע חלילה על ילדים מפני הסכנה של נפילות מהחלון.

 

ובכן, במה מדובר?

מדי שנה מגיעים לבית חולים עשרות ילדים אשר נפצעים קשה בגלל נפילה מגובה. הסטטיסטיקה מצביעה על כך שמעל ל 90% מהנפילות מתרחשות בבניין המגורים של הילד. עובדה מפתיעה לא פחות היא שחלק גדול מנפילות אלו מתרחשות כאשר ההורה נמצא בתוך הבית אך לא שם לב באותו רגע לילד.

החשש מפני אסונות מעין זה מדיר שינה מעיני רבים מההורים ובצדק. ישנן מדינות כגון ארצות הברית שבהן ישנו חוק הקובע כי בבית בו יש קיימת סכנה של נפילת ילדים מחלונות ישנה חובה להתקין אמצעי בטיחות כנגד נפילה מהחלון. הפתרון המידי הוא כמובן להתקין סורגים. אולם אלו סורגים יש להתקין? להלן סקירה קצרה של סורגי בטיחות ילדים.

סורגים לבטיחות ילדים שונים מסורגים כנגד פריצות מבחינת הדרישות הטכניות.

בסורגים לבטיחות ילדים חושב לשים לב ש:

1. הסורגים עומדים בעומס של לפחות 69 ק"ג

2. בשום מקום בסורג לא קיים מרווח העולה על 10 ס"מ (כדי שראש של ילד לא יוכל להיכנס).

 

מה קיים כיום בשוק?

חיסכון משמעותי בכסף - סורגים להרכבה עצמית

בארץ קיימת חברה בשם סורגית 1700-705-005 אשר מובילה את התחום של סורגי בטיחות בישראל. כל הסורגים שמייצרת החברה בינם אוניברסליים (מתאימים לכל גודל של חלון) וניתנים להרכבה עצמית בקלות מתוך הבית בעזרת כלים פשוטים. החברה הינה ותיקה וקיימת מאז שנת 2004. סורגית מייצרת שני דגמים של סורגים:

1. דגם קלאסיק – סורג חזק מפלדה, מגולוון, בעל מראה עדין הניתן להרכבה עצמית – מחיר סביב 200 ₪ לחלון סטנדרטי (110 ס"מ * 120 ס"מ).
2. דגם פרימיום – סורג לילדים מדגם מתקדם יותר העשוי אלומיניום ואינו מחליד לעולם (10 שנות אחריות) – מחיר סביב 400 ₪ לחלון סטנדרטי.

היתרונות של סורגים לילדים על פני סורגים נגד פריצות הם: מראה עדין, מחיר זול, עונה בהחלט על הדרישות לשמן הוא מיוצר.

 

סורגים שקופים – מחיר יקר יחסית

ישנן חברות אשר מציעות סורגים שקופים לבית. הסורגים עשויים מפולימרים (בעיקר לוחות פוליקרבונט) שהם סוג של פלסטיק שקוף.


יתרונות:

מראה - אסתטי, הסורג שקוף.


חסרונות:

מחיר - יקר מאד. כ 1000 ₪ למטר מרובע אחד וזה עוד לא כולל את דמי ההתקנה (כ 200 ₪ נוספים לחלון). לצורך הדוגמה, עבור חלון סטנדרטי שמידותיו הן 120 ס"מ * 120 ס"מ תשלמו כ 1640 ₪.
חוסם אויר - ישנם שטוענים שהסורגים חוסמים את הבריזה הנכנסת מבחוץ ולכן ישנה הרגשה שאין אויר בבית או שהאוויר בבית עומד. יש משהו בטענה זו אם ניקח בחשבון שחצי מפתח החלון סגור באמצעות הסורגים הללו בצורה אופקית וחצי מפתח החלון סגור בצורה אנכית כך שבמקרה הטוב רק כ 25% מהחלון נותר פתוח לאוויר.
אבק - ישנם כאלו שטוענים שסורגים אלו מיועדים לאלו אשר מוכנים להשתעבד ולנקות אבק בתדירות גבוה מכיוון שמעט אבק מורגש היטב על הסורגים הללו שכן המראה התקבל הוא פס עם אבק ופס ריק וכך חוזר על עצמו.
מצהיב - יש לשים לב שהחומר שממנו עשויים הסורגים (פוליקרבונט) לא יצהיב עם הזמן בגלל השמש
שריטות - יש לשים לב כשמנקים את הסורגים לא לשרוט אותם. אפשרי בקלות לשרוט את הסורגים גם אם מנקים אותם עם סמרטוט רגיל. כשהסורגים נשרטים, השריטות נראות בבירור על הסורגים.

 

מעוצבים – מסגרים ומסגריות פרטיות

ניתן לפנות למסגר אשר יבנה עבורכם סורגים לפי דוגמה שתבחרו. סורגים אלו גם עשויים להיות עמידים כביכול בפני פריצות. המחיר נע בין 350 ₪ - 500 ₪ למטר מרובע (500 ₪ - 800 ₪ לחלון סטנדרטי), תלוי במספר גורמים (סוג הגילוון, סוג הצבע, ומורכבות הסורג).

חשוב לוודא שהסורג גם עומד בדרישות של סורגים לילדים (ראה תחילת הכתבה).

היתרון הוא גמישות רבה בעיצוב הסורגים לפי הטעם האישי של הלקוח.

החיסרון בהזמנת סורגים אצל מסגר הוא זמן האספקה – כחודש לפחות וכן המחיר שהינו יחסית גבוה.


לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד אנא מלא את פרטיך כאן.סורגית - סורגים לבטיחות ילדים
כיום ישנן בארץ שתי חברות אשר מייצרות סורגים לבטיחות ילדים. האחת סורגית והשניה טף סורג. סורגית ניסתה בעבר לשתף פעולה עם טף סורג. כיום סורגית חברה גדולה אשר מיצבה את עצמה כחברה המובילה בתחום הסורגים לילדים או סורגים לטף. סורגית נמצאת במרכז הארץ (וגם מגיעה לכל כמעט לכל בית בישראל). טף סורג נמצאת בצפון.